Zapraszam do podróży w przeszłość

i odkrywania swoich korzeni
skontaktuj się

Lepiej póżno niż wcale -każdy zapewne zna to przysłowie

Moja genealogiczna podróż w przeszłość rozpoczęła się wiosną 2008 roku, kiedy to moja siostra podsunęła mi pomysł spisania w formie drzewa członków rodziny, o których opowiadała nam nasza babcia. Tego samego roku przeprowadziłam się na stałe do Irlandii, wtedy też moje poszukiwania nabrały nowego wymiaru, który wymuszała odległość. Przez lata wypracowałam sobie własny system poszukiwań korzystając z doświadczeń wielu życzliwych osób, które na początku poszukiwań ”podały mi pomocną dłoń”.

Przez te wszystkie lata udało mi się zagłębić w wiele gałęzi przodków. Odkryć wiele pasjonujących historii rodzinnych, tych wesołych, a także tych smutnych.

Jeśli znalazłeś na mojej stronie informacje, które pomogły Ci odnaleźć przodków lub naprowadziły na właściwe tory wiodące do Twoich korzeni i chciałbyś się odwdzięczyć, albo wesprzeć mnie w dalszym odkrywaniu historii, to możesz to zrobić przez bezpieczny system Pay Pal – kliknij przycisk „wspomóż”. 

Nazwisk

LAT HISTORII

PODRÓŻY W CZASIE

Emigracja do Ameryki, przełom XIX/XX na podstawie spisów z Ellis Island

Opublikowany przez Genealogiczna podróż w przeszłość /Genealogical journey into the past Sobota, 16 stycznia 2021

Genealogia, to pasja

dzięki, której nie tylko poznajemy historie rodziny, ale także lepiej poznajemy siebie samych. Miłość przodków do ziemi dziś we mnie owocuje zachwytem nad naturą. Już od najmłodszych lat, jeśli tylko miałam taką możliwość hodowałam własne rośliny i z największą przyjemnością spędzałam czas wśród lasów, łąk i otwartych przestrzeni. Ten zachwyt wraz z wiekiem jest coraz silniejszy i myślę, że w dużej mierze to spuścizna po przodkach. Poza odkrywaniem najważniejszym w genealogi czyli kim byli przodkowie, fascynuje mnie odkrywanie tego jak żyli np. jak moje prababcie wytwarzały lniane płótna, jak tkały na krosnach, jak przędły na kołowrotku.
Co jadali przodkowie i jakie zwyczaje przewijały się w ich środowiskach. Tematów związanych z genealogią jest bardzo wiele.