Przesławice

Miechów 1676-1730

Posted on Updated on

 

Liber Baptisatorum 1676-1730 zindeksowana.

Praca nad indeksacją pochłonała kilka mięsięcy, ale udało się  ją zakończyć.

Księga obejmuje spisy chrztów  miasta Miechów (2350 wpisów), Podmiejska Wola (278), Zagorzyce (129), Pstroszyce (309), Podleśna Wola(201), Siedliska (142), Strzeżów(214), Brzuchania (284), Kalina (154), Wola Bukowska (229), Poradów(147), Szczepanowice (201), Przesławice (226), Jaksice (290), Kamieńczyce(94), Komorów (144), Biskupice(285), Falniów(209), Witowice(22) dodatkowo Wymysłów (1), Smroków (1),

Łącznie w  najstarszej księdze chrztów za lata 1676-1730 dotyczącej parafii Miechów zapisano 5910 ochrzczonych.

Wśród tych wpisów znalazły się również dodatowo dwa chrzty dotyczące Przesławic z 1731r.   i jeden wpis z 1746  z Kamieńczyc.

Co ciekawego,  poza oczywiście wykazem potecjalnych przodków, krewnych i skoligaconych zawiera księga chrztów z parafii Miechów za lata 1767-1730.

Najpopularniejsze imiona  nadane na chrzcie zapisane w najstarszej księdze chrztów parafii Miechów

Wojciech 345 razy, Jan 339, Andrzej 161, Maciej 154, Marcin 140, Stanisław 136, Franciszek 131, Wawrzyniec 126, Kazimierz 129, Błażej 122, Tomasz 122, Walenty 112, Mateusz 100,

Katarzyna 249, Zofia 219, Agnieszka 196, Marianna 188, Jadwiga 161, Anna 117,

 

Najrzadziej nadawane na chrzcie imiona to:

Aleksy 1,  Bazyli 1, Bernard 1, Bogusław, Bonawentura 1, Dionizy 1, Filip 1, Godfryd 1, Hipolit, Krystian 1, Ludwik 1, Maksymilian 1, Rafał 1,  Tadeusz Juda 1, Wacław 1,  , Aleksander 2, Walerian 2,

Potentiana 1, Petronela 1,  Wiktoria 1, Teodora 1, Maria Magdalena 1, Joanna 1, Urszula 2, Anastazja 3,

 

Najczęściej występujące nazwiska zapisane w księdze 1676-1730: 

Baran/Barańczyk/Baranek/ Baron łącznie 47, Bodzioch/Bodziochowic/ Bodziochowicz  31, Bogacz 25,

Chojnacki/Choynacki/Hoynacki 46,

Dąbrowski 32, Domagała 34, Dzwigała/Dzwigiełka 46,  Garguła/Gargula/Gargulski 20, Gas/Gasik 23, Głupczyk/Głupi/ Głupiński 19, Gołek 32,

Idzik/Idzikowicz/ Idzikowic 32,

Jańcuła 26, Jarno/Jarnocha 22, Jarza 16,  Jęś/ Jęsiowic 18,

Kaczmarz/ Kaczmarczyk/Kaczmarzyk 28, Kaczor/Kaczorowicz 18, Kajdy/Kaydy 24, Karaś 31, Kobylec/Kobyłka 19, Kopeć/Kopecki/Kopcik/Kopciowicz 43, Kozieł/Koziołek/Kozłowski 31, Kurpa/Krupczyk/Krupski 18, Krzykawski 21, Kwapień 31,

Lenart/Lenard, Lenartowicz 25, Liszka 43,

Łojan 26,

Małpa 24, Miłek 21, Młynarz/Młyński 33, Musiał/Musialik/Musiałek 21,

Naziemiec 25, Nowak/Nowaczek/Nowakowski 60,

Paluszek/Paluszkiewicz/ Papai/Papaj/Papay 23,Pasternaczek/Pasternak 18, Pazera 25,

Rygwa/Rygwański 25,

Sierz/Sierzyk/Sierzycki 25, Spiechowicz/Spiechowic 33, Stach/Stachowicz/Stachowic 40, Stan/Stano 19, Starek/Staruch 22, Stoy/Strój/Strojecki 34, Szarek 19, Szwaja 21,

Wędzony 20, Wilk 41, Wlazło 22, Włodarczyk 51, Wrzeszcz/Wrzeszczowicz/Wrzeszczowic,

Żądlik/Żądło 20

 

 Ciekawe wpisy w najstarszej księdze chrztów parafii Miechów. 

Wieś Zagorzyce

W roku 1689 na stronie 231  pojawia się pod datą 26.01.1689 roku chrzest

Matthia Jacobi militis ( żołnierz ) at Sophia Conjugum Legitimorum. Levantes  Albertus Murdzek et Agnes Krauzowicowa

mili

 

Miasto Miechów 

14 Lutego 1714 roku

baptisavi Joannes Godfrid Paretim Joannis et Catharina Kromerowie Saxoniorum Militum 

Conjugum Legit. , Levantibus Joanne David(?) (?) Andrea Ateisser (?) et Catharina K(?) nner

kromer

 

 

12 lutego 1718, miasto Miechów alis tracz.JPG

Chrzest Walentego ojciec  Wawrzyniec Romanowski alias (zwany też) Tracz  i Regina 

 

wpis z 15 grudnia 1696 roku,  wieś Siedliska

Augustyn Burzynski ochrzcił dziecko imieniem Antoni (pierwotnie wpisano imię Tomasz) Gnosi  Magnifici  Jan Krzysztof Gogólinski i Gnosa Anna

gnosa, gnosor -szlachetnie urodzena, -ny

Magnifici- wielmożny

gogolinski

 

 

31 kwietnia 1714, Brzuchania

Zapisano chrzest dziecka, imię Krystyna , rodzice Tomasz Przybysz (?) Sołtys ab Obrom (sołtys z Wolbromia) i Marianna, rodzice chrzestni Mikołaj Widys i Anna Biesowa. soltys wolbrom

 

 

11 Grudnia 1722 roku, Wieś Komorów

ochrzczono dziecko imieniem Tomasz,

rodzice Marcin Młynarz Komorowski alias Chalas i Regina 

chalas

 

 Wiele lat poświęconych indeksacji pozwala mi stwierdzić, że to właśnie mozolne spisywanie całej księgi daje największe szanse na odszukanie przodków. 

Życzę wszystkim poszukującym owocnych łowów genealogicznych. 

Bardzo proszę o uszanowanie mojej pracy i nie kopiowanie treści, zapraszam jednak do udostępniania linków do bloga i podania autora wpisu.

Autor:

 

Ania B.-M.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przesławice

Posted on Updated on

 

Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1791: I. Parafie powiatu ksiąskiego na lit. M-R

A47_B30_MIECHOW_1926_300dpi i.jpg
wycinek mapy z 1926 roku

Przesławice Wieś zwana również Przecławice

do Probostwa Klaustralnego Miechowskiego należaca

23.jpg

1. Sołtys

Walenty Grudzień -gospodarz lat 47

Regina Prykowna -żona iego lat 35

Kazimierz -syn- 8 lat

Maryanna -córka 6 lat

Jan Suchera- parobek lat 18

Magdalena Golejowa- komornica lat 24

Regina -córka iej lat 4

 

2. Sołtys

Jan Machey –gospodarz lat 25

( dopisiek własny Jan Machey to syn Pawła i Reginy z Banachów )

Tekla Ziebionka-żona lat 18

Jan Menterys -służący lat 15

Józef Kopeć -komornik wdowiec lat 40

Agnieszka -córka iego lat 15

Małgorzata -córka iego 2- lat 12

Katarzyna-córka iego 3- lat 9

Regina- córka iego 4-lat

Agnieszka Menterysowa -komornica lat 40

 

3. Sołtys

Łukasz Adamek -gospodarz lat 70

Barbara Filipka -żona lat 63

Sebastyan -syn ich lat 18

Stanisław -syn 2 komornik ,lat 24

Katarzyna Grudniowna -żona iego lat 16

Stanisław Lira  -służący lat 26

Woyciech Kolaszczyk -służący lat 14

Jakub Stanek -służący lat 14

Gertruda Gasiorowna -służąca lat 18

 

4. Sołtys

Paweł Wilk – gospodarz  lat 35

Rozalia Grudniowna -żona lat 28

Bartomi -syn lat 2

Tomasz Stryczek -służący lat 24

Jan Buczek -służący lat 18

Filip Gałda -służący lat 14

Elżbieta Motykowna -służąca lat 14

Anastazyja Wilkowa -wdowa komornica lat 70

Józef Motyka -komornik lat 60

Ewa Strzelcowna -żona iego lat 30

Kazimierz -syn ich lat 9

Floryan Ogórek -służący lat 8

 

5. Dwór

Jacek Sałek –gospodarz lat 36

Regina Strojowna -żona lat 30

Katarzyna -córka lat 4

Franciszka Borzykowna -służąca lat 10

 

6. Chałupnicza

(zagroda) 

Piotr Mucha -gospodarz lat 70

Agnieszka Wilkowna -żona lat 50

Franciszek -syn lat 26

Andrzei -syn lat 23

Ewa -córka lat 18

Sebastyan Stanek -komornik lat 23

Łucya Muszanka -żona lat 20

 

7. Chałupnicza

 

Tomasz Skorczak -gospodarz lat 40

Regina Gałdzińszczanka -żona lat 40

Jadwiga -córka lat 10

Regina -córka 2, lat 4

 

8. Komornica

Katarzyna Grudniowa -wdowa gospodyni lat 60

Marcin -syn iej lat 18

Urszula -córka lat 24

 

9. Półrolnik

Mateusz Mucha -gospodarz lat 28

Regina Saskowna -żona lat 24

Andrzei Gelazy- służący lat 30

Szymon Symanek -służący lat 18

Paweł Mucha -służący lat 11

Gertruda Sosonka -służąca lat 18

Kacper Woytowicz- komornik lat 30

Maryanna Staruchowna -zona lat 50

Maryanna -córka ich lat 18

 

10

Antoni Mucha –gospodarz lat 30

Anna Jadamkowna -żona lat 27

Marcin -syn ich lat 9

Filip Sucharski -służący lat 24

Łukasz Sasczyk -służący lat 16

Jadwiga Saskowna -służąca lat 18

Jakub Grudzień -komornik lat 41

Łucya Muchowna -żona lat 20

Andrzei-syn rok 1

Agnieszka -córka lat 3

Zofia Gelażniowna -służąca lat 24

 

11. Półrolnik

Krzysztof Gąsior -gospodarz lat 26

Teresa Grządzielona -żona lat 20

Agnieszka -córka lat 2

Mateusz Gąsior -służący lat 20

Antoni Matysek -służący lat 16

Józef Borek -komornik lat 24

Zofia Kozłowna -żona lat 20

Apollonia Gelazina -komornica lat 31

 

12. Półrolnicza

Sebastyan Żak -gospodarz lat 50

Franciszka Czajowna -żona lat 36

Ludwik -syn lat 18

Ignacy -syn 2, lat 18

Franciszka -córka lat 9

Zofia -córka 2, lat 3

Magdalena Pyskowna -służąca lat 24

 

13. Półrolnicza

Józef Śliwa -gospodarz lat 41

Maryanna Adamkowna -żona lat lat 29

Kasper -syn lat 8

Mikołay-syn2, lat 4

Barbara -córka lat 9

Jacek Sasczyk -służący lat 24

Wincenty Sasczyk -służący lat 20

Agnieszka Włodarczykowna -służąca lat 20

Maryanna Menteryska -służąca lat 12

Anna  Śliwina -komornica lat 70

Łukasz Woytowicz -komornik lat 25

Maryanna Bodziochowna -żona lat 24

Tomasz -syn lat 5

Woyciech -syn2, lat 2

Agnieszka Bodziochowna -wdowa komornica lat 60

 

14. Półrolnicza

Stanisław Mucha -gospodarz lat 26

Maryanna Dylowna -żona lat 18

Franciszek Goleia -służący lat 26

Karol Kuzibiona -służący lat 16

Jacek Rusek -służący lat 11

Katarzyna Dylowna -służąca lat 16

Katarzyna Muchowna -służąca lat 14

Maci Mucha -Komornik lat 55

Katarzyna Bambulonka -żona lat 50

Andrzi -syn ich lat 5

Katarzyna -córka lat 9

 

15.Półrolnicza

Michał Perek– gospodarz lat 60

Barbara Gąsiorowna -żona lat 40

Józef Słota -komornik lat 30

Maryanna Perkowna -żona iego lat 20

Franciszek -syn ich lat 2

Kasper Gąsiorczyk -służący lat 20

Woyciech Sumera -służacy lat 19

 

 16.Półrolnicza

Wawrzyniec Gąsior -gospodarz lat 60

Franciszka Dudowna -żona lat 45

Błaży -syn ich lat 3

Roża -córka lat 13

Maci Szarek -służący lat 20

Mateusz Sliwka -służący lat 15

Regina Dudkowa -komornica lat 60

Zofia Łazarczanka -służąca lat 8

Krzysztof Bambuła -komornik lat 24

Maryanna Gąsiorowna -żona lat 15

 

 17. Półrolnicza

Jakub Dylagospodarz lat 36

Zofia Śliwionka -zona lat 28

Kazimierz -syn lat 8

Woyciech -syn 2, lat 5

Filip -syn 3 ,lat 3

Ewa -córka lat 11

Magdalena -córka rok 1

 

18.Chałupnicza

Bartłomi Pyra -gospodarz lat 34

Małgorzata Sumerzanka -żona lat 21

Sebastyan -syn rok 1

Maryanna -komornica lat 50

Katarzyna -córka iey lat 13

Bartłomi Mucha -komornik lat 34

Teresa Gąsiorowna -żona lat 20

Sebastyan -syn ich lat 3

 

19.Chalupnicza

Jan Śliwa -gospodarz lat 50

Rozalia Stołycznka -żona lat 24

Woyciech -syn z pierwszego małżeństwa lat 10

Andrzi -syn 2 /także (z pierwszego małżeństwa) lat 6

Łucya -córka /także (z pierwszego małżeństwa ) lat 14

 

20. Chałupnicza

Kazimierz Śliwa- gospodarz lat 55 

Katarzyna Gąsiorowna -żona lat 48

Jan -syn 25

Stanisław -syn lat 14

Stanisław Kostka -syn lat 9

Magdalena -córka lat 12

Katarzyna -córka lat 7

 

21. Komornicza

Wojciech Woytowicz -gospodarz lat 40 

Regina Dylanka -żona lat 36

Jakob Sasek -slużący lat 9

 

22. Chałupnicza

Mateusz Woytowicz -gospodarz lat 46

Zofia Dylonka -zona lat 33

Tomasz -syn lat 2

Agnieszka -córka lat 7

Anna -córka lat 5

Augustyn Woytowicz -komornik lat 70

Katarzyna Kopciowa żona lat 50

 

23. Kwartnik

Józef Grządziel -gospodarz lat 59

Maryanna Czekajowna -żona lat 51

Woyciech -syn  lat 19

Krzysztof -syn 2, lat 13

Jadwiga Saskowna -służąca lat 20

Wawrzyniec Gołkowski -komornik lat 31

Maryanna Kozłowna-żona lat 29

Antoni -syn ich lat 9

 

24. Trzykwartnik

Błaży Staruch -gospodarz lat 70

Jadwiga Zieleńczanka -żona lat 50

Grzegorz-syn lat 35

Andrzi -syn lat 24

Franciszka -córka lat 20

Dominik Kopcik- służący lat 12

 

25. Chałupnicza

Józef Kopeć -gospodarz lat 40

Franciszka Dylowna-żona lat 31

Krzysztof -syn lat 15

Łukasz-syn  2, lat 3

Ewa -córka lat 9

Maryanna -córka lat 6

 

26.Komornicza

Brygida Borzykowa -wdowa gospodyni lat 36

Anna -córka iey lat 5

 

27. Chałupnicza

Kazimierz Kuchna -gospodarz lat 40

Jadwiga Kopciowa -żona lat 28

Franciszek – syn lat 3

Teresa -córka lat 9

Magdalena -córka lat 5

Franciszek Kuchna -służący lat 15

Cecylia Kuchcina -wdowa komornica lat 41

 

28. Chałupnicza

Jacek Sumera -gospodarz lat 56

Agnieszka Krawcowna -żona lat 46

Kasper -syn lat 24

Maci-syn lat 12

Franciszka -córka lat 10

 

29. Chałupnicza

Jadwiaga Saskowna -gospodyni wdowa lat 38

Wawrzyniec -syn lat 18

Woyciech -syn lat 5

Agnieszka -córka lat 10

Małgorzata -córka rok 1

 

30. Chałupnicza

Jakub Grabowski – gospodarz lat 41

Regina Buczkowna -żona lat 36

Błaży -syn lat 10

Mikołay -syn 2, lat 7

Regina -córka lat 15

Anna -córka lat 7

 

31.Chałupnicza

Katarzyna Wóycikiewiczowna -wdowa gospodyni 40

Tomasz -syn iey lat 22

Józef -syn 2, lat 15

Regina -córka lat 11

Jan Wóytowicz -komornik lat 45

 

32. Młyn

Sebastyan Kozieł -gospodarz lat 18

Franciszka Grządzielowna -żona lat 16

Walenty Jarza -slużący lat 24

Walenty Woytowiczek -służący lat 18

Agnieszka Kozłowna -służąca lat 13

Jadwiga Kozłowa -komornica wdowa -lat 50

 

33.Komornicza

Mateusz Włodarczyk -gospodarz lat 50

Agnieszka Grabowszczanka -żona lat 40

Wawrzyniec-syn lat 18

Justyna -córka lat 12

Agnieszka – córka 2, lat 9

Małgorzata Grabowszczanka -służąca lat 40

 

34.Komornicza

Woyciech Kozieł -gospodarz lat 28

Agnieszka Śliwianka -żona lat 26

Szymon -syn  lat 5

Łukasz -syn2, rok 1

Rozalia -córka lat 7

26(1)1.jpg

W tey Wsi iest zabudowanie Folwarczku pod słomianym pokryciem całe drewnia pod którym Izba Piekarniana z komora iedna za tym zabudowaniem Oborka mała dla bydła w tyle zabudowania Stodółka. Ludnośc zneydnie się pod numerem 5

 

Mężczyżni w liczbie 123

Białogłowy 114

Summa Oboyei Płci Dusz 237

Autor wpisu:

Ania B-M.

źrodła:

szukaj w archiwach tutaj